Головна - Новини / Прес-релізи
Владика Діонісій (Ляхович) відвідав Світський інститут катехиток Серця Ісусового у м. Прудентополіс (Бразилія)
14:59 05.03.13 14:59 <-Назад до: Новини / Прес-релізи

28 лютого 2013 року Владика Діонісій (Ляхович) очолив Божественну Літургію в молитовному домі Світського інституту катехиток Серця Ісусового в місті Прудентополісі (Бразилія). Візит відбувся на запрошення Филомини Процик, директора Інституту, з нагоди 40-річного ювілею священства Владики Діонісія (8 грудня 2012 р.) та 7-ї річниці його єпископської хіротонії (26 лютого 2006 р.) на знак подяки за довгорічну співпрацю та духовний провід, - повідомили у прес-службі УГКЦ в Італії.

На початку проповіді Владика Діонісій, говорячи про значення служіння в Церкві, зосередив увагу присутніх на служінні Венедикта XVI. Єпископ пригадав перші слова Папи, коли той розпочинав своє апостольське служіння: «Я є смиренним служителем Церкви». І сьогодні, зазначив Владика, розуміючи, що він є лише смиренним служителем і не є водночас прив’язаний до влади, Венедикт XVI добровільно покидає своє місце уряду. Він зрікається, тому що є служителем. Поки може служити – служить, як бачить, що сили його вже опускають, – зрікається. Це цілком відповідає вченню Христа: «Я прийшов, щоб не панувати, але послужити і віддати своє життя як викуп за багатьох».

Далі єпископ поділився роздумами про власне священиче і архиєрейське служіння, про послух і віддання себе проводові Святого Духа: «Можу посвідчити, що моя відповідь для Святого Духа упродовж цього служіння зажди була "так" і тому я пішов на зустріч усім викликам цього служіння».

На завершення директор Інституту привітала Владику Діонісія з ювілеями та висловила йому слова подяки за довгорічну співпрацю та духовний провід.

«Наш інститут від перших років вашого священства завжди втішався вашою прихильністю, солідарністю і допомогою. Скільки катехиток зросли духовно та інтелектуально завдяки вашим конференціям, реколекціям, курсам, головним з’їздам, вказівкам і допомогою. Хочу зазначити, що впродовж цих всіх років у всіх діях, особистих чи душпастирських, ми завжди отримували від вас щире приятельство, пошану, добру оцінку і признання. За це ми будемо завжди вам вдячні. Наша духовна єдність з вами назавжди буде живою», - відзначила п. Филомина Процик.

Департамент інформації УГКЦ

Додаток:

Світський інститут катехиток Серця Ісусового заснований о. Христофором Миськовим, ЧСВВ (* 05.19.1905 - + 07.06.1973), у м. Прудентополісі (Бразилія) в 1940 році. Отець Христофор відчував і переживав потреби нащадків українських іммігрантів, які поселилися на цих теренах. Історично-політичний період був критичний. Етнічним групам, іммігрантам та їхнім нащадкам було заборонено вживати рідних мов у церквах, школах і організаціях. Цей тиск був великою перешкодою у душпастирській праці Церкви. Переслідування і кара загрожували на кожному кроці. Тому  о. Христофор, натхненний Святим Духом, вирішив заснувати установу, члени якої не повинні були відрізнятися від світських людей способом життя та які пішли б поміж народ і могли б його євангелізувати. Так народилася жіноча організація Апостолів Серця Христового, яка незадовго отримала церковний апробат від Апостольської Столиці під назвою Світський інститут катехиток Серця Ісусового.

Сьогодні ІКСІ розвиває свою діяльність у Бразилії, Аргентині, Парагваю та Сполучених Штатах Америки. Більше інформації про Інститут тут: http://www.institutoscj.com.br


 
14:59 05.03.13 14:59 <-Назад до: Новини / Прес-релізи

Останні повідомлення


в цьому списку немає новин


В розділіi...      Система Orphus Rambler's Top100 Створення web-сайту - WebСвіт
    ІТ-підтримка - ВебКузня