Головна - Новини / Прес-релізи
Духовенство та вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії попрощалися з покійним архиєреєм Юліаном (Вороновським)
09:53 05.03.13 09:53 <-Назад до: Новини / Прес-релізи

4 березня теплими словами зі сльозами на очах прощалися духовенство та вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії зі своїм першим єпископом – Владикою Юліаном (Вороновським), - який відійшов у вічність 28 лютого після важкої недуги.

Цього дня заупокійну Літургію очолив Владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, у співслужінні з єпископами УГКЦ: Ярославом (Прирізом), Михайлом (Колтуном), Миколою(Сімкайлом), Дмитром (Григораком), Степаном (Меньком), Василем (Івасюком), Тарасом (Сеньківим), Богданом (Дзюрахом), Йосифом (Міляном), Міланом (Шашіком). За душу покійного архиєрея молилися близько 300 священнослужителів і тисячі мирян.

"Його життя – це книга Божої любові, яка була відкрита і доступна для кожної людини," – такими словами підсумував життєвий шлях покійного Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. За словами проповідника, Владика Юліан за життя показав приклад "євангельської дитини": "Був невибагливим у всьому, простим у спілкуванні, щирим у відносинах, безпосереднім і довірливим". Ще від семінарійних часів усі його вихованці називали його простим словом - "тато" (див. повний текст проповіді).

Владика Богдан наголосив, що своїми ділами покійний єпископ засвідчив насамперед свою любов до Господа. Рівно ж усією душею архиєрей любив свою Церкву-матір, а також рідний народ, урешті-решт, кожну людину, яку зустрічав на своєму шляху.

Після завершення Божественної Літургії Владика Ярослав зачитав духовний заповіт Владики Юліана, згідно з яким він має бути похованим на монашому цвинтарі Унівської Свято-Успенської лаври поряд із могилою брата – о. Василя Вороновського. Від імені покійного архиєрея Правлячий єпископ Самбірсько-Дрогобицький висловив подяку єпископам, священикам, ченцям і черницям, семінаристам, вірним, місцевій владі, медперсоналу хірургічного та реанімаційного відділень Львівської обласної клінічної лікарні (який надавав медичну допомогу єпископові), а також усім, хто прибув на спільну прощальну молитву.

Відтак після Чину останнього цілування домовину з тілом покійного архиєрея процесійною ходою пронесли довкола катедрального храму. Після цього похоронна процесія вирушила до храму Преображення Господнього, де з Владикою Юліаном попрощалися державні та громадські діячі Дрогобича. Дорогою прощальним співом проводжали покійного архиєрея дрогобицькі хорові колективи: "Боян", хор музучилища імені Барвінського та хор Дрогобицького педуніверситету. Після Панахиди домовину з тілом єпископа перевезли до Унівської Свято-Успенської лаври, де ввечері буде відспівано Чин монашого похорону. Наступного дня, 5 березня, о 10-й годині відбудеться Архиєрейська Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Після її завершення труну з тілом архиєрея буде передано землі.

 

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії


 
09:53 05.03.13 09:53 <-Назад до: Новини / Прес-релізи

Останні повідомлення


в цьому списку немає новин


В розділіi...      Система Orphus Rambler's Top100 Створення web-сайту - WebСвіт
    ІТ-підтримка - ВебКузня